Hoppa till sidans innehåll

2018


OFFERDALSPROPAGANDAN *  RESULTATLISTA  *  2018-01-20  *                
==============================================================================
KLASS  H08     *  Herrar 8   1 Km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  406  Uddo Sonnefelt           Duveds IF               
   2  416  Måns Bernhardsson        Östersunds SK           
   3  417  Sixten Norberg           Svegs IK                
   4  419  Oliver Richardsson       Östersunds SK           
   5  409  Assar Degselius          Svegs IK                
   6  408  Elias Falkeström         Frösö IF                
   7  411  Joel Löfvenring          Föllinge IK             
   8  418  Wilmer Nygård            Frösö IF                
   9  414  Allan Johansson          Föllinge IK             
  10  407  Elias Olofsson           Offerdals SK            
  11  405  Pelle Karlsson           Offerdals SK            
  12  415  Manne Olofsson           Offerdals SK            

==============================================================================
KLASS  D08     *  Damer 8  1 Km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  440  Märta Malmgren           Åsarna IK               
   2  427  Astrid Persson           Östersunds SK           
   3  422  Tova Falgren             Frösö IF                
   4  443  Selma Lindblom           Frösö IF                
   5  428  Hilma Degselius          Svegs IK                
   6  431  Flora Mattsson           Svegs IK                
   7  439  Ella Maripuu             Ås IF                   
   8  441  Lyra Bergstrand          Spikbodarnas IK         
   9  437  Greta Biller             Frösö IF                
  10  438  Ingrid Johansson         Föllinge IK             
  11  426  Cajsa Eriksson           Offerdals SK            
  12  430  Klara Lewandowski        Frösö IF                
  13  433  Kajsa Olausson           Offerdals SK            
  14  423  Lova Karlsson            Offerdals Sk            
  15  429  Lilly-ellen Brugge       Östersunds SK           
  16  425  Stella Eriksson          Offerdals SK            
  17  435  Alva Maripuu             Ås IF                   
  18  432  Nike Lindeberg           Ås IF                   
  19  420  Klara Andersson          Näldens IF              
  20  424  Pixie Prästberg          Offerdals SK            

==============================================================================
KLASS  H09     *  Herrar 9 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   63  Marius Brandfjell        Funäsdalens IF          05.28     0.00
   2   56  Arvid Hedman             Spikbodarnas IK         05.37     0.09
   3   61  Arvid Nygård             Frösö IF                05.41     0.13
   4   57  Gustav Mårtensson        Litsbygdens SK          05.50     0.22
   5   59  Milo Bonato              Ås IF                   06.13     0.45
   6   54  Axel Edström             Östersunds SK           06.36     1.08
   7   58  Max Eiremo               Östersunds SK           07.06     1.38
   8   55  Charlie Bergström        Frösö IF                07.47     2.19
   9   60  Harry Abrahamsson        Offerdals SK            08.03     2.35
  10   62  Nils Johansson           Föllinge IK             08.25     2.57

==============================================================================
KLASS  D09     *  Damer 9 1,5 km                       *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   67  Alvina Millestu          Utrikes Skidklubb       05.36     0.00
   2   69  Alice Nordbrandt         Åsarna IK               06.07     0.31
   3   65  Ebba Kjellgren           Järpens IF              06.25     0.49
   4   66  Hilma Näslund            Offerdals SK            08.16     2.40
   5  253  Sandra Svensson          Föllinge IK             09.57     4.21
   6   64  Vanja Sjödin             Backe                   11.25     5.49

==============================================================================
KLASS  H10     *  Herrar 10 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   40  Nils Rönnestrand         Ås IF                   04.43     0.00
   2   31  Arvid Andersson          Myssjö-Ovikens IF       04.54     0.11
   3   36  Fred AbrahamssonGjersvol Östersunds SK           05.03     0.20
   4   32  Vilmer Wikström          Åsarna IK               05.14     0.31
   5   27  Elvin Alftegen           Järpens SK              05.15     0.32
   6   30  Alvar Lindblom           Frösö IF                05.25     0.42
       38  Erik Maripuu             Ås IF                   05.25     0.42
   8   41  Erik Tengblad            Ås IF                   05.31     0.48
   9   29  Hugo Persson             Östersunds SK           05.34     0.51
  10   34  Melker Israelsson        Tullus SG               05.37     0.54
  11   28  Erik Nordin              Mössjö Oviken           05.50     1.07
  12   39  Sixten Andersson         Tullus SG               05.52     1.09

==============================================================================
KLASS  D10     *  Damer 10 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   48  Hanna Oscarsson          Ås IF                   04.55     0.00
   2   46  Julia Eriksson           Östersunds SK           05.00     0.05
   3   50  Tuva Richardsson         Östersunds SK           05.36     0.41
   4   53  Malva Nisén              Svegs IK                05.43     0.48
   5   45  Molly Lewandowski        Frösö IF                05.44     0.49
   6   47  Neona Bergstrand         Spikbodarnas IK         05.54     0.59
   7   43  Selma Sandberg           Häggenås IF             06.16     1.21
   8   49  Nora Biller              Frösö IF                06.22     1.27
   9   52  Emma Bonato              Ås IF                   06.37     1.42
  10   51  Kajsa Wickenberg         Ås IF                   07.08     2.13

==============================================================================
KLASS  H11     *  Herrar 11 1,5 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1    3  Vegard Nordbrandt        Åsarna IK               04.25     0.00
   2    6  Edwin Mårtensson         Litsbygdens SK          04.33     0.08
   3   12  Arvid Carlsson           Åsarna IK               04.51     0.26
   4    8  Manne Bernhardsson       Östersunds SK           04.53     0.28
   5   16  Ebbe Göransson           Östersunds SK           04.54     0.29
   6   13  Arvid Eriksson           Myssjö-Ovikens IF       04.57     0.32
   7    2  Alfred Pedersen          Åsarna IK               05.02     0.37
        5  Albin Richardsson        Järpens SK              05.02     0.37
   9   11  Vile Noaksson            Ås IF                   05.20     0.55
  10    1  Filip Edström            Östersunds SK           05.40     1.15
  11    7  Casper Andersson         Spikbodarnas IK         05.44     1.19
  12    4  Simon Falkeström         Frösö IF                06.30     2.05
  13    9  Hugo Johansson           Backe IF                06.52     2.27

==============================================================================
KLASS  D11     *  Damer 11 1,5 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   26  Nora Samuelsson          Östersunds SK           04.31     0.00
   2   20  Elsa Tänglander          Östersunds SK           04.35     0.04
   3   19  Emilia Dahlgren          Myssjö-Ovikens IF       05.01     0.30
   4   23  Nadja Ivansson           Offerdals SK            05.11     0.40
   5   21  Elma Roos                Ås IF                   05.57     1.26
   6   25  Agnes Löfvenring         Föllinge IK             07.03     2.32

==============================================================================
KLASS  H12     *  Herrar 12   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  134  Måns Ravald              Ås IF                   10.52     0.00
   2  133  Oskar Boström            Spikbodarnas IK         11.34     0.42
   3  136  Adam Tengblad            Ås IF                   12.14     1.22
   4  128  Sixten Lindblom          Frösö IF                12.15     1.23
   5  143  Olle Hamberg             Frösö IF                12.16     1.24
   6  131  Olle Sjöblom             Ås IF                   12.23     1.31
   7  142  Malte Lewandowski        Frösö IF                12.24     1.32
   8  137  Alvin Vestman            Åsarna IK               12.57     2.05
   9  138  Leo Eiremo               Östersunds SK           13.01     2.09
  10  251  Matti Fahlgren           Frösö IF                13.06     2.14
  11  135  Anton Nordgren           Åsarna IK               13.33     2.41
  12  126  Olle Book                Strömsund               13.49     2.57
  13  141  Viktor Nordgren          Åsarna IK               13.51     2.59
  14  140  Herman Göransson         Åsarna IK               14.27     3.35

==============================================================================
KLASS  D12     *  Damer 12 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  146  Maja Pålsson             Utrikes Skidklubb       11.24     0.00
      155  Ines Stjerna             Utrikes Skidklubb       11.24     0.00
   3  149  Leia Nordström           Näsvikens IK            11.38     0.14
   4  159  Hilde Oscarsson          Ås IF                   11.50     0.26
   5  144  Enya Daabach             Åsarna IK               12.07     0.43
   6  145  Frida Kjellgren          Järpens SK              12.23     0.59
   7  151  Julia Noren              Ås IF                   12.31     1.07
   8  148  Greta Hedman             Spikbodarnas IK         13.13     1.49
   9  158  Sofia Nilsson            Offerdals SK            13.26     2.02
  10  153  Mikaela Sörlin           Offerdals SK            13.32     2.08
  11  152  Klara Nygård             Frösö IF                13.38     2.14
  12  157  Emma Olofsson            Offerdals SK            13.46     2.22
  13  154  Nova Bergstrand          Spikbodarnas IK         14.14     2.50
  14  147  Stina Eriksson           Åsarna IK               14.35     3.11
  15  150  Nelly Abrahamsson        Offerdals SK            24.15    12.51
 
==============================================================================
KLASS  H13     *  Herrar 13   3 km                     *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  106  Max Johansson            Östersunds SK           10.12     0.00
   2  107  Alvin Noaksson           Ås IF                   10.42     0.30
   3  108  Milton Loft              Åsarna IK               10.46     0.34
   4  104  Björn Rönnestrand        Ås IF                   10.51     0.39
   5  100  Ebbe Zakrisson           Lit SK                  10.53     0.41
   6  103  Elias Redman             Östersunds SK           10.59     0.47
   7   99  Axel Krondahl            Ås IF                   11.42     1.30
   8  105  Oskar Olausson           Offerdals SK            13.05     2.53

==============================================================================
KLASS  D13     *  Damer 13 3 km                        *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  121  Alva Svahn               Östersunds SK           10.56     0.00
   2  110  Sofia Pedersen           Järpens SK              11.10     0.14
   3  123  Elsa Malmgren            Åsarna IK               11.28     0.32
   4  117  Hanna Stenmark           Östersunds SK           11.43     0.47
   5  118  Lizzie Sonnefelt         Duveds IF               11.50     0.54
   6  124  Moa Eriksson             Östersunds SK           11.59     1.03
   7  116  Filippa Bernsten         Spikbodarnas IK         12.01     1.05
   8  115  Ebba Hennings            Östersunds SK           12.06     1.10
   9  114  Hanna Lindqvist          Spikbodarnas IK         12.23     1.27
  10  113  Tindra Wiksten           Östersunds SK           12.30     1.34
  11  252  Saga Fahlgren            Frösö IF                13.13     2.17
  12  112  Elsa Arnesson            Ås IF                   13.25     2.29
  13  122  Signe Roos               Ås IF                   13.33     2.37
  14  119  Isa Wickenberg           Ås IF                   14.00     3.04
  15  254  Hanna Sjömäling          Ås IF                   14.15     3.19
  16  109  Lisen Mårtensson         Mösjö Oviken            14.54     3.58

==============================================================================
KLASS  H14     *  Herrar 14  3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   79  Pelle Boberg             Duveds IF               09.43     0.00
   2  484  Hjalmar Oskarsson        Ås IF                   09.44     0.01
   3   71  Viktor Eriksson          Östersunds SK           10.07     0.24
   4   75  Henning Lindh Ten Berg   Östersunds SK           10.20     0.37
   5   77  Gustaf Andersson         Myssjö-Ovikens IF       10.28     0.45
   6   82  Axel Arnesson            Ås IF                   10.55     1.12
   7   76  Viggo Stein              Ås IF                   10.56     1.13
   8   80  Emil Tänglander          Östersunds SK           11.01     1.18
       83  Filip Ragnvaldsson       Östersunds SK           11.01     1.18
  10   72  Ludvig Millestu          Utrikes Skidklubb       11.11     1.28
  11   73  Axel WistmanGunneriusson Östersunds SK           11.13     1.30
  12   74  Eric Dahlgren            Myssjö-Ovikens IF       12.45     3.02

==============================================================================
KLASS  D14     *  Damer 14   3 km                      *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1   86  Jonna Kjellgren          Järpens SK              10.35     0.00
   2   92  Maja Boberg              Duveds IF               10.37     0.02
   3   91  Elin Carlsson            Åsarna IK               10.45     0.10
   4   87  Wilma Karlsson           Östersunds SK           10.46     0.11
   5  401  Vilda Book               Strömsund               10.55     0.20
   6   97  Hanna Mårtensson         Utrikes Skidklubb       11.18     0.43
   7   98  Maja Aronsson            Östersunds SK           11.19     0.44
   8   85  Gry Daglgren             Spikbodarnas IK         11.36     1.01
   9   95  Hedda Samuelsson         Östersunds SK           11.51     1.16
  10   96  Irma Östberg             Åsarna IK               11.57     1.22
  11   89  Caroline Nilsson         Offerdals SK            12.49     2.14
  12   93  Frida Eriksson           Åsarna IK               13.11     2.36
  13   88  Fanny Israelsson         Tullus SG               13.46     3.11
  14   94  Stina Olausson           Offerdals SK            14.11     3.36

==============================================================================
KLASS  H15     *  Herrar 15  2X3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  174  Leo Svahn                Östersunds SK           19.42     0.00
                                                            09.29    (  1)

   2  179  Vincent Grein            Tullus SG               20.51     1.09
                                                            10.10    (  3)

   3  177  Hannes Sjölund Myhr      Ås IF                   21.02     1.20
                                                            10.07    (  2)

   4  176  Arvid Jönsson            Svegs IK                21.03     1.21
                                                            10.29    (  6)

   5  178  Jon Oscarsson            Ås IF                   21.22     1.40
                                                            10.25    (  5)

   6  175  Ebbe AbrahamssonGjersvol Östersunds SK           21.32     1.50
                                                            10.19    (  4)

   7  172  Edvin Nordgren           Åsarna IK               22.43     3.01
                                                            11.14    (  7)

   8  173  Linus Sörlin             Offerdals SK            23.06     3.24
                                                            11.14    (  7)
==============================================================================
KLASS  D15     *  Damer 15   2X3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  195  Irja Brandfjell          Funäsdalens IF          20.51     0.00
                                                            10.17    (  1)

   2  190  Flisa Ravald             Ås IF                   21.11     0.20
                                                            10.25    (  2)

   3  189  Sofia Redman             Östersunds SK           22.23     1.32
                                                            10.59    (  6)

   4  198  Minna Johansson          Östersunds SK           22.34     1.43
                                                            10.56    (  5)

   5  194  Tilde Ingvarsson         Svegs IK                22.39     1.48
                                                            10.51    (  4)

   6  197  Tindra Österberg         Ås IF                   22.54     2.03
                                                            11.04    (  7)

   7  193  Elvira Hermansson        Offerdals SK            23.48     2.57
                                                            11.29    (  8)

   8  196  Saga WistmanGunneriusson Östersunds SK           24.06     3.15
                                                            11.31    (  9)

   9  188  Alva Björnsdotter        Funäsdalens IF          24.50     3.59
                                                            11.55    ( 10)
==============================================================================
KLASS  H16     *  Herrar 16  2x3 km                    *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  166  Gustav Pålsson           Utrikes Skidklubb       17.54     0.00
                                                            08.50    (  1)

   2  163  Gustav Hedström          Östersunds SK           18.05     0.11
                                                            08.52    (  2)

   3  161  Axel Halvarsson          Tullus SG               19.08     1.14
                                                            09.23    (  3)

   4  168  Oskar Algotsson          Åsarna IK               19.18     1.24
                                                            09.30    (  4)

   5  162  Isac Morin               Utrikes Skidklubb       19.55     2.01
                                                            09.38    (  5)

   6  164  Birk Blomquist           Funäsdalens IF          20.09     2.15
                                                            09.48    (  6)

   7  167  Jakob Wickenberg         Ås IF                   24.53     6.59
                                                            12.07    (  7)
==============================================================================
KLASS  D16     *  Damer 16  2X3 km                     *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  180  Mårta Rosenberg          Duveds IF               20.06     0.00
                                                            09.45    (  1)

   2  186  Anna Jonsson             Duveds IF               21.49     1.43
                                                            10.42    (  2)

   3  183  Enja Jonsson             Åsarna IK               21.59     1.53
                                                            10.42    (  2)

   4  182  Anna Novak               Offerdals SK            22.12     2.06
                                                            10.43    (  4)

   5  184  Klara Roos               Ås IF                   23.00     2.54
                                                            11.23    (  5)

   6  185  Ellen Sjölund            Duveds IF               23.47     3.41
                                                            11.28    (  6)
==============================================================================
KLASS  H17-18  *  Herrar 17-18 10 Km  3*3 Km           *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  263  Erik Engelin             Offerdals SK            27.01     0.00
                                                            17.49    (  1)
                                                            08.42    (  1)

   2  262  Oskar Åslund             Östersunds SK           28.04     1.03
                                                            18.31    (  2)
                                                            09.11    (  2)

   3  258  Henrik Millestu          Utrikes Skidklubb       29.00     1.59
                                                            19.06    (  3)
                                                            10.03    (  7)

   4  261  Axel Åslund              Hedesunda IF            29.07     2.06
                                                            19.15    (  4)
                                                            09.30    (  4)

   5  257  Sven Leander             Åsarna IK               29.29     2.28
                                                            19.35    (  6)
                                                            09.26    (  3)

   6  260  William Selander         Östersunds SK           29.57     2.56
                                                            19.32    (  5)
                                                            09.35    (  5)

   7  264  Isidor Melander Wiksten  Matfors SK              30.46     3.45
                                                            20.13    (  7)
                                                            09.46    (  6)

   8  259  Edward Vestman           Åsarna IK               52.06    25.05
                                                            33.30    (  8)
                                                            15.42    (  8)

==============================================================================
KLASS  D17-18  *  Damer 17-18  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  232  Elin Andersson           Stuguns SK              20.10     0.00
                                                            09.55    (  1)

   2  230  Maria Novak              Offerdals SK            20.22     0.12
                                                            10.05    (  2)

   3  231  Gabriella Pålsson        Utrikes Skidklubb       20.39     0.29
                                                            10.11    (  4)

   4  222  Ida Andersson            Stuguns SK              20.44     0.34
                                                            10.09    (  3)

   5  221  Emma Olsson              Vassunda IF             21.07     0.57
                                                            10.25    (  7)

   6  219  Ida Wasell               Järpens SK              21.15     1.05
                                                            10.13    (  5)

   7  226  Julia Albertsson         Stuguns SK              21.26     1.16
                                                            10.29    (  8)

   8  220  Nora Nerfeld             Lierne IL               21.39     1.29
                                                            10.44    (  9)

   9  223  Julia Nilsson            Offerdals SK            21.41     1.31
                                                            10.18    (  6)

  10  227  Moa Backlund             Högbo GIF               22.07     1.57
                                                            11.00    ( 12)

  11  224  Jenny Edin               Matfors SK              22.19     2.09
                                                            10.58    ( 11)

  12  228  Julia Jonsson            Jättendals IF           22.21     2.11
                                                            10.57    ( 10)

  13  233  Sara Uddegård            Offerdals SK            23.34     3.24
                                                            11.29    ( 13)

  14  229  SaraKajsa Hermansson     Offerdals SK            26.01     5.51
                                                            11.31    ( 14)
==============================================================================
KLASS  H19-20  *  Herrar 19-20 10 Km  3*3 km           *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  267  Carl Rotvold             Åsarna IK               25.11     0.00
                                                            16.46    (  1)
                                                            08.14    (  1)

   2  268  Tobias Olsson            Åsarna IK               29.53     4.42
                                                            19.32    (  2)
                                                            09.19    (  2)

==============================================================================
KLASS  D19-20  *  Damer 19-20  2X3 km                  *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  218  Tua Dahlgren             Offerdals SK            20.01     0.00
                                                            09.43    (  1)

   2  217  Vendela Blom             Stockviks SF            20.05     0.04
                                                            09.53    (  2)

   3  215  Josefina Sundman         Åsarna IK               20.20     0.19
                                                            09.59    (  3)

   4  216  Lucia Michalickova       Östersunds SK           21.41     1.40
                                                            10.30    (  4)

==============================================================================
KLASS  H21     *  Herrar 21  10 KM  3*3 Km             *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  291  Viktor Brännmark         Piteå Elit SK           24.30     0.00
                                                            16.08    (  1)
                                                            07.50    (  1)

   2  274  John Leander             Åsarna IK               24.37     0.07
                                                            16.21    (  2)
                                                            08.07    (  6)

   3  288  Marcus Fredriksson       Lycksele IF             24.39     0.09
                                                            16.26    (  4)
                                                            08.08    (  8)

   4  298  Max Novak                Offerdals SK            24.42     0.12
                                                            16.27    (  5)
                                                            07.57    (  2)

   5  296  Håkan Emilsson           Offerdals SK            24.47     0.17
                                                            16.25    (  3)
                                                            08.03    (  3)

   6  270  Johan Persson            Trillevallen            25.01     0.31
                                                            16.43    (  7)
                                                            08.13    ( 10)

   7  300  Eddie Edström            Stockviks SF            25.07     0.37
                                                            16.37    (  6)
                                                            08.03    (  3)

   8  283  Rasmus Hörnfeldt         Östersunds SK           25.26     0.56
                                                            16.54    ( 10)
                                                            08.20    ( 12)

      294  Markus Ruus              Åsarna IK               25.26     0.56
                                                            16.45    (  8)
                                                            08.06    (  5)

  10  299  Axel Ekström             Garphyttans IF          25.35     1.05
                                                            16.58    ( 12)
                                                            08.18    ( 11)

  11  281  Konrad Myhr              Åsarna IK               25.38     1.08
                                                            16.54    ( 10)
                                                            08.09    (  9)

  12  277  Nils Persson             Östersunds SK           25.46     1.16
                                                            16.46    (  9)
                                                            08.07    (  6)

  13  289  Simeon Deyanov           Trillevallens Sportk    26.16     1.46
                                                            17.19    ( 14)
                                                            08.27    ( 14)

  14  290  Fredrik Jonsson          Hudiksvalls IF          26.32     2.02
                                                            17.18    ( 13)
                                                            08.23    ( 13)

  15  285  Eric Simonsson           Landöns IF              26.38     2.08
                                                            17.53    ( 17)
                                                            08.56    ( 18)

  16  271  Lars Åke Stenmark        Junsele IF              26.43     2.13
                                                            17.43    ( 15)
                                                            08.34    ( 16)

  17  276  Jakob Jansson            Östersunds SK           27.07     2.37
                                                            17.47    ( 16)
                                                            08.31    ( 15)

  18  297  Anders Roos              Östersunds SK           27.27     2.57
                                                            17.59    ( 18)
                                                            08.40    ( 17)

  19  292  Rasmus Pettersson        Hägersta GF             28.06     3.36
                                                            18.43    ( 20)
                                                            09.04    ( 19)

  20  282  Jesper Thor              Åsarna IK               28.17     3.47
                                                            18.42    ( 19)
                                                            09.04    ( 19)

  21  284  Erik Strindlund          Östersunds SK           28.49     4.19
                                                            18.55    ( 21)
                                                            09.05    ( 21)

  22  273  Mikael Gardelin          Visborgs OK             31.03     6.33
                                                            20.25    ( 22)
                                                            09.52    ( 22)

  23  279  Håkan Degselius          Svegs IK                31.58     7.28
                                                            21.05    ( 23)
                                                            10.10    ( 23)

  24  272  Erik Svensson            Föllinge IK             52.44    28.14
                                                            34.00    ( 24)
                                                            15.04    ( 24)

==============================================================================
KLASS  D21     *  Damer 21  2X3 Km                     *   SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  214  Moa Olsson               Falun Borlänge SK       18.17     0.00
                                                            09.03    (  2)

   2  204  Frida Hallquist          Åsarna IK               18.19     0.02
                                                            09.00    (  1)

   3  209  Moa Molander Kristiansen Falun Borlänge SK       18.31     0.14
                                                            09.04    (  3)

   4  202  Ida Dahl                 IFK Mora SK             19.02     0.45
                                                            09.17    (  4)

      207  Jenny Solin              Sollefteå Skidor IF     19.02     0.45
                                                            09.23    (  5)

   6  211  Jennie Jirhed            Östersunds SK           19.09     0.52
                                                            09.25    (  6)

   7  208  Lisa K Svensson          Åsarna IK               19.36     1.19
                                                            09.35    (  8)

   8  200  Wenche Anie Dalsli       Strindheim IL           19.38     1.21
                                                            09.25    (  6)

   9  203  Wilma Jönsson            Östersunds SK           20.13     1.56
                                                            09.53    (  9)

  10  210  Cajsa Martinsson         Östersunds SK           20.20     2.03
                                                            09.58    ( 10)

  11  201  Ingrid Hallquist         Åsarna IK               20.53     2.36
                                                            10.08    ( 11)

  12  212  Emma Jonsson             Åsarna IK               22.05     3.48
                                                            10.48    ( 12)

  13  206  Ida Hallquist            Åsarna IK               22.46     4.29
                                                            11.06    ( 13)

==============================================================================
KLASS  HP      *  Herrar Parasport 3 Km                *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  235  Felix Nilsson            Offerdals SK            11.53     0.00

==============================================================================
KLASS  DP      *  Damer Parasport 3 Km                 *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  239  Eva Dahlberg             Östersunds SK           18.51     0.00

==============================================================================
KLASS  HM      *  Herrar Motion 3 Km                   *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  246  Johan Oscarsson          Ås IF                   09.31     0.00
   2  242  Olof Roos                Ås IF                   09.52     0.21
   3  243  Per-Erik Rönnestrand     Ås IF                   10.00     0.29
      244  Peter Novak              Offerdals SK            10.00     0.29
   5  245  John Skyttmark           Offerdals SK            11.37     2.06
   6  241  Henrik Olausson          Offerdals SK            11.48     2.17

==============================================================================
KLASS  DM      *  Damer Motion 3 Km                    *  SLUTRESULTAT
------------------------------------------------------------------------------
PLAC   NR  NAMN                     KLUBB              ANVÄND TID     DIFF
------------------------------------------------------------------------------
   1  247  Marie Krondahl           Ås IF                   11.16     0.00
   2  554  Anna Karin Roos          Ås IF                   11.22     0.06
   3  248  EvaKarin Sjömäling       Ås IF                   11.54     0.38
   4  552  Malin Oscarsson          Ås If                   12.20     1.04
   5  250  Jana Novak               Offerdals SK            12.29     1.13
   6  249  Ingela Rönnestrand       Ås IF                   13.04     1.48
   7  553  Lotta Wickenberg         Ås IF                   13.19     2.03
   8  551  Britta Brännström        Ås IF                   13.31     2.15
   9  255  Hanna Falkeström         Frösö IF                13.45     2.29
------------------------------------------------------------------------------
Uppdaterad: 20 JAN 2018 17:01 Skribent: Lars Ove Birgersson
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Offerdals SK - Skidor
Kaxås 107
83597 Offerdal

Kontakt:
Tel: 0733319120
E-post: [saknas] Information

Se all info

 Sponsorer

Sigma
 
 Minera
 
 

staticbanner

För mer info kontakta Anna Lena

 
Länets
 
Svenska Sol
 
 Statkraft
 
Logga_MD
 

 Jämtkraft